Nauka dla Ciebie

nauka

W ramach programu Nauka dla Ciebie odbywają się zajęcia online. To inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki bez wychodzenia z domu. Skierowana jest do szkół podstawowych z małych miejscowości na terenie całej Polski. Placówka uczestnicząca w programie otrzymuje dostęp do jednodniowej serii zajęć popularyzujących naukę. Odbywają się one online i są prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Internetowe zajęcia dostępne są w dwóch wersjach: e-Naukobusu  lub e -Planetobusu.

e-Naukobus pozwala uczniom szkół podstawowych poznawać tajniki różnych dziedzin nauki bez wychodzenia z domu. W czasie zajęć mających formę dialogu animatorzy przy pomocy eksponatów z Naukobusu prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i wspólnie z nimi wykonują ciekawe eksperymenty.

e-Planetobus to pokaz transmitowany na żywo specjalnie dla uczniów szkół podstawowych prosto z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabierają młodzież w podróż po kosmosie, a także pokazują jej, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Po pokazie uczniowie mogą porozmawiać z edukatorami o interesujących ich kwestiach i zadać nurtujące ich pytania.