DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Matematyki. Przeprowadzone zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Pani Elżbieta Kicilińska na zajęciach matematyki wspólnie z uczniami rozwiązywała Sudoku.

Sudoku - to gra logiczna oparta na bardzo prostych zasadach. Jest to kwadratowa tablica złożona z 9 kwadratów, z których każdy podzielony jest także na 9 kwadratów. W niektóre pola wpisane są cyfry od 1 do 9. Pozostałe pola należy uzupełnić, tak aby każda cyfra pojawiła się tylko raz w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z 9 dużych kwadratów.

W ramach innowacji pedagogicznej w bibliotece szkolnej, w Dniu Matematyki – to matematyk czytał dzieciom. Pani Elżbieta Kicilińska zaprosiła do biblioteki uczniów klasy III, gdzie odczytała fragment „Dzieci z Bullerbyn”, a następnie zaprosiła uczniów do klasy matematycznej, do wspólnego rozwiązywania Sudoku.