,,Jak zostać malarzem?’’

Informacje o projekcie:

Temat: ,,Jak zostać malarzem?’’

Opiekun -   Justyna Leśniak

Imiona i nazwiska członków Zespołu Ligowego:

Wiktoria Lubaś, Izabela Myśliwiec, Jakub Kąkol uczniowie klasy III

Społecznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle

Dzieci uwielbiają malować, dlatego też uczniowie z klasy III bardzo chętnie przystąpili do projektu: ,,Jak zostać malarzem?’’Marzeniem wielu z nich jest zostanie artystą malarzem .Bardzo ważne jest ,by już od najmłodszych lat rozwijać swój talent.

Na wstępie trzecioklasiści  wyszukiwali w Internecie informacji na temat rodzajów barw. Następnie eksperymentowali z kolorami i tworzyli nowe barwy. Inspiracją kolorów była również przyroda , zwłaszcza piękne jesienne barwy, których dzieci szukały na wycieczce  w lesie, gdzie zrobiły dużo kolorowych zdjęć. W dalszej pracy uczniowie zabrali się do wykonania obrazków dowolną techniką plastyczną, które w późniejszym czasie zostaną wykorzystane na szkolnej wystawie prac. Uczniowie korzystając z zasobów biblioteki oraz Internetu wyszukiwali zdjęcia obrazów oraz notowali nazwiska ich autorów. Dyskutowali na temat wybranych przez siebie dzieł ,a nawet próbowali je namalować. Dużą atrakcją dla dzieci był wyjazd do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie instruktor plastyki – pani Ewa Kusiak przekazała im cenne wskazówki ,  jak zorganizować wystawę prac plastycznych. Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę malarstwa.Wszyscy członkowie naszego zespołu wzięli udział  w konkursie ,,Moja przygoda  z JDK –iem’’, a nasz kolega Jakub Kąkol zdobył wyróżnienie. Izabela Myśliwiec również zdobyła wyróżnienie w konkursie ,,Zima w bajce’’ zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krośnie –Filia  w Jaśle. Nasze prace można było obejrzeć na wystawach pokonkursowych.Uczniowie cieszą się ze swoich pierwszych ,małych sukcesów. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Z dużym zaangażowaniem współpracują realizując zadania projektowe.