Jasielska Liga Naukowa z Lotosem

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. Jest to już czwarta edycja programu, który wykorzystuje nowatorską metodę uczenia się opartą na strategii rozwiązywania problemu.

Jest ona interesująca i atrakcyjna dla uczniów, ponieważ wymaga zaplanowania działań, stawiania hipotez, poszukiwania i weryfikowania rozwiązań oraz samodzielnego docierania do źródeł wiedzy. Projekty badawcze są wykonywane poza systemem klasowo-lekcyjnym, uczą kreatywności, przedsiębiorczości, praktycznego wykorzystania wiedzy, kształtują umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie.

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie będą realizować następujące projekty:

1. „Jaki wpływ na zabawę ma czas?” – skład zespołu: Lilianna Olesińska, Miłosz Wanat, Sebastian Kołek – kl. 0, opiekun – Anna Dziedzic.
  2. „Jakie korzyści daje nam znajomość języka angielskiego?” – skład zespołu: Zuzanna Rzońca, Weronika Lubaś, Wiktor Potera – kl. VI, opiekun – Aneta Sanocka.
  3. „Jaślanie „Cudze chwalicie swego nie znacie” – skład zespołu: Kornel Łaba, Martyna Faryj, Aleksandra Jagielska – kl. VI, opiekun – Ewa Wajda.
  4. Projekt z zakresu fizyki – skład zespołu: Natalia Setlak, Hubert Kiełbasa, Wiktor Ciastoń – kl. II Gim, opiekun – Teresa Ciejka.

www.jasielskaliganaukowa.pl