„Jakie korzyści daje nam znajomość języka angielskiego?”

Dnia 19 grudnia br. uczniowie realizujący projekt pt. „Jakie korzyści daje nam znajomość języka angielskiego?” – Zuzanna Rzońca, Weronika Lubaś oraz Wiktor Potera, zaprezentowali na forum szkoły wyniki swojej dotychczasowej pracy.

Ligowcy przedstawili wyniki ankiet, które przeprowadzili wśród uczniów naszej szkoły oraz wśród osób dorosłych, m.in. rodziców uczniów, nauczycieli, członków rodzin. Wyniki jednoznacznie potwierdziły, że warto uczyć się języka angielskiego gdyż jest on potrzebnym, a wręcz niezbędnym narzędziem w dzisiejszym świecie. Ponadto uczniowie odgrywali scenki, które obrazowały, że bez znajomości języka angielskiego może być trudno w wielu sytuacjach. Uczniowie zdali relację ze spotkania z panią Sylwią, która 2,5 roku mieszka i pracuje w Anglii. Ona także potwierdziła, że znajomość języka jest tam niezbędna do znalezienia dobrej pracy, funkcjonowania w codziennym życiu, np. podczas wizyt w sklepie, u lekarza, na lotnisku.

Do działań w ramach projektu włączyli się także inni uczniowie naszej szkoły. Wiele osób wykonało kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim oraz piękne plakaty ukazujące korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego, które ozdobiły korytarz szkolny. Dzieci z zaangażowaniem przywieszały kolorowe karteczki  z angielskimi wyrazami do drzewka My English Tree