„Zielone Niegłowice”

W tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt ekologiczny pod hasłem „Zielone Niegłowice”. Robimy to w trosce o nasze najbliższe otoczenie, o powietrze, którym oddychamy, o estetykę naszych terenów zielonych.

Dlatego też postanowiliśmy włączyć się w akcję organizowaną przez nasze miasto, a mianowicie „Jasło w tulipanach”. W tym celu uczniowie naszej szkoły - Rita, Janek i Patryk z klasy V wraz z opiekunem panią Małgorzatą Stefanik w minioną sobotę odebrali na Jasielskim Rynku sadzonki tulipanów. W zamian za nie trzeba było oddać zużyty telefon komórkowy, drobny sprzęt elektroniczny lub zużyte baterie. Akcja ta bardzo nam się spodobała, ponieważ oddaliśmy popsute przedmioty do utylizacji, a w zamian za to przystroimy naszą szkołę w piękne kolory na wiosnę. Musimy posadzić cebulki kwiatów do końca października, więc zapraszamy do śledzenia naszych poczynań w kolejnych odsłonach „Zielonych Niegłowic”.

Małgorzata Stefanik