Ligowicze na Festiwalu Nauki w JDK

W piątek 18 października uczniowie z klasy IV i V,  wchodzący w skład zespołów ligowych wraz z opiekunami uczestniczyli w Inauguracji  tegorocznej edycji Jasielskie Ligi Naukowej z Lotosem. Odbyła się ona w Jasielskim Domu Kultury podczas Festiwalu Nauki

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Jasła, reprezentanci Grupy LOTOS, uczniowie realizujący projekty naukowo – badawcze i  nauczyciele - Opiekunowie Ligi z siedmiu jasielskich szkół, w tym także i nasza szkoła.  Program ten polega na realizacji projektów naukowo – badawczych, niosących wiele korzyści edukacyjnych: oferuje atrakcyjną i twórczą metodę nauczania, rozwija indywidualne zdolności uczniów, uczy dzieci i młodzież współdziałania w grupie, włącza w proces edukacji podmioty pozaszkolne. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane będą 2 takie projekty.

Jak podnieść świadomość mieszkańców Niegłowic na temat przyjaznych środowisku sposobów ogrzewania?

Jak uwolnić naszą szkołę od plastiku ?

Po części oficjalnej uczestnicy zespołów ligowych mieli okazję oglądać i brać udział w ciekawych doświadczeniach, pokazach, eksperymentach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu Nauki.

Małgorzata Stefanik