Jasielska Liga Naukowa z Lotosem

Ligowicze na Festiwalu Nauki w JDK

W piątek 18 października uczniowie z klasy IV i V,  wchodzący w skład zespołów ligowych wraz z opiekunami uczestniczyli w Inauguracji  tegorocznej edycji Jasielskie Ligi Naukowej z Lotosem. Odbyła się ona w Jasielskim Domu Kultury podczas Festiwalu Nauki

Jak uwolnić naszą szkołę od plastiku?

Temat: Jak uwolnić naszą szkołę od plastiku?

Skład Zespołu Ligowego: Milena Faryj, Maja Trzaskoś, Emilia Myśliwiec, Wiktor Woźniak

Opiekun: Justyna Leśniak

''Każde dziecko jest zdolne, czyli Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM'

Uczennice klasy II: Maja Trzaskoś, Milena Faryj i Emilia Myśliwiec wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Jasła we współpracy z fundacją LOTOS pt. ''Każde dziecko jest zdolne, czyli Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM''.

Jak lekcje biblioteczne wpływają na czytelnictwo wśród uczniów Zespołu Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle?

Taki tytuł nadany został projektowi realizowanemu w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM w ZSS im. A. Mickiewicza w Jaśle. Biorą w nim udział trzy uczennice klasy VII: Weronika Lubaś, Zuzanna Rzońca i Dżesika Pszczoła, opiekunem jest pani Sabina Bogacz.

Czy prawa i zasady fizyki znalazły zastosowanie w praktyce?

W Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle w roku szkolnym 2017/2018 jest prowadzony projekt pt. „Czy prawa i zasady fizyki znalazły zastosowanie w praktyce?”. W pracę badawczą nad projektem zaangażowani są uczniowie klasy III gimnazjum.

Projekt badawczy w ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzony jest projekt badawczy w ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem  pod tytułem „ Czy prawa i zasady z fizyki znalazły zastosowanie w życiu codziennym?” Opiekunem projektu jest Teresa Ciejka – nauczyciel fizyki.

Konferencja Ekologiczna

24 października 2017r w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się IX Konferencja Ekologiczna, w której  wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Wojnarska, Barbara Ramut i Patryk Cichoń z klasy II gimnazjum.

Zakończenie projektu „Jakie korzyści daje nam znajomość języka angielskiego?”

Uczniowie realizowali projekt zgodnie z przygotowanym wcześniej planem. Zaplanowane działania udało się w pełni wykonać. Ligowcy skrupulatnie i rzetelnie podchodzili do powierzonych im zadań.