Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

„Twoje dzieci staną się tym, kim ty jesteś, a więc bądź tym, kim chcesz, by one były”
                                                                                                                                                                                (Dawid Bly)

Jestem pedagogiem szkolnym. Moim zadaniem jest poznanie indywidualnych potrzeb i uzdolnień uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców
i nauczycieli (m.in. zajęć rozwijających, dydaktyczno - wyrównawczych, konsultacji, porad). Zajmuję się również działaniami profilaktyczno-wychowawczymi, staram się zorganizować opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, prowadzę działania kształtujące wartości prospołeczne i prozdrowotne, pomagam wybrać uczniom kierunek kształcenia i przyszły zawód. Utrzymuję także kontakty z pedagogami z innych szkół, czasami wyjeżdżam na ciekawe szkolenia czy seminaria, kontaktuję się z nauczycielami, wychowawcami klas, dyrekcją, rodzicami oraz instytucjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie. Cały czas doskonalę swój warsztat pracy i podnoszę kwalifikacje. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo najzwyczajniej porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole.

Jestem w szkole w każdy czwartek i piątek w godzinach 8:00 – 10:00. Służę również pomocą pod numerem telefonu 725633069 lub adresem e-mail kranc210@wo.pl

Informacje dla uczniów

DRODZY UCZNIOWIE!

Jeśli macie problem:

• z nauką,
  • z adaptacją w szkole,
  • w kontaktach z rodzicami,
  • w kontaktach z rówieśnikami, nauczycielami,
  • jesteście w trudnej sytuacji materialnej,
  • chcecie komuś pomóc, ale nie wiecie jak,
  • macie problemy ze zdrowiem,
  • potrzebujecie rozmowy o trudnej sytuacji, w której się znaleźliście….
  • macie ciekawe pomysły, którymi chcielibyście się podzielić......

... przyjdźcie do Pedagoga Szkolnego!

PRZYJDŹCIE RÓWNIEŻ Z KAŻDĄ SPRAWĄ, Z KTÓRĄ SAMI NIE POTRAFICIE SOBIE PORADZIĆ.

Nie mam czarodziejskiej różdżki, która sprawi, że wszystkie problemy znikną.

Nie twierdzę, że rozwiążę wszystkie Wasze problemy, ale:

● mogę Wam pomóc przemyśleć różne sprawy,

● możemy wspólnie opracować strategię naprawy sytuacji,

● możemy wspólnie opracować taki sposób działania, który będzie dla Was zadawalający!!!

SZANOWNI RODZICE!

Pedagog szkolny jest do Waszej dyspozycji!

Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających do naszej szkoły jesteście partnerami w naszej pracy wychowawczej. Dlatego też zależy mi na owocnej współpracy. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno i otwarcie mówić, gdyż tylko wówczas możliwa jest skuteczna pomoc. Możecie oczekiwać ode mnie pomocy w rozwiązaniu sytuacji problemowej, dotyczącej Waszego dziecka, a mianowicie:

• trudności w nauce, niepowodzenia szkolne dziecka,
  • problemy z zachowaniem dziecka (zmiany zachowania dziecka, problemy dziecka z rówieśnikami),
  • uzyskania informacji o dalszej ścieżce edukacyjno – zawodowej dla swojego dziecka.

Na stronie internetowej znajdziecie Państwo przydatne rady i wskazówki dotyczące wychowania, okresu dorastania, używek oraz inne przydatne informacje.

Informacje dla nauczycieli

SZANOWNI NAUCZYCIELE!

Pedagog szkolny oferuje pomoc w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb
i możliwości uczniów, udzieleniu różnorodnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz organizowaniu spotkań z przedstawicielami różnych instytucji.

Nauczyciele mogą oczekiwać:

• pomocy w zdiagnozowaniu przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych uczniów;
  • analizy orzeczeń i opinii o uczniach z poradni psychologiczno-pedagogicznej;
  • opracowywaniu dokumentacji szkolnej dzieci – IPET- ów,
  • wsparcia w edukacji i wychowaniu uczniów ze SPE,
  • wspierania w podejmowaniu działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczo - profilaktycznego (m.in. organizowanie imprez profilaktycznych, zajęcia wychowawcze z młodzieżą, realizowanie wybranych programów profilaktycznych, zajęcia dotyczące wyboru przyszłej szkoły i zawodu);
  • wsparcia w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dotyczących uczniów (np. indywidualnych rozmów z uczniami, rodzicami uczniów sprawiającymi różnego rodzaju problemy wychowawcze).

,,Być zawsze człowiekiem dla człowieka

bez względu na rolę, jaką się pełni w życiu”

Pedagog szkolny

mgr Katarzyna Kranc