E- laboratoria dla uczniów

Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w e- laboratoriach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Tematyka spotkań obejmowała różnorodne zagadnienia.  Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach pt.: ,,Sztuka kamuflażu”, w których poznali technikę kamuflażu oraz odkryli zwierzęce sztuczki- zmiana koloru i kształtu. Uczniowie klas IV-VI zaangażowali się w spotkanie pt.: „Woda i jej stany skupienia”. Zbadali właściwości wody, poznali stany skupienia i odkryli jej niezwykłość. Podczas zajęć pt.: ,,Robimy kwasy” klasy VII i VIII poznały metody bezpiecznego odróżniania kwasów od innych substancji i identyfikowania ich w codziennym życiu. Uczniowie wykonywali doświadczenia przy użyciu różnych produktów. Dzięki temu mogli zaobserwować, w jaki sposób zabarwiają się różne substancje ze względu na ich odczyn. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i oryginalne, zachęciły uczniów do wykonywania własnych doświadczeń z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Spotkanie z edukatorami Centrum Nauki Kopernik dało naszym uczniom wiele radości i dobrej zabawy.