Jesteś tutaj: Start / Psycholog szkolny

Psycholog szkolny

Pomoc psychologiczna

Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym, posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień jak również ukończyłam szkołę psychoterapii dla dzieci i młodzieży. Posiadam również kwalifikacje i doświadczenie z zakresu mediacji. Na co dzień pracuję zarówno z osobami dorosłymi, dziećmi, młodzieżą jak również z całymi rodzinami.

Skontaktować się ze mną można pod numerem telefonu: 515 098 568 w poniedziałki od 11:00 do 13:00

Czym zajmuje się psycholog w szkole?

Psycholog zajmuje się w szkole diagnozą potrzeb i możliwości uczniów, wspieraniem grona pedagogicznego oraz rodziców. Psycholog pracujący w szkole pomaga uczniom realizować ich cele, w konstruktywny sposób pomogą im radzić sobie ze stresem, ze złością, z lękiem; uczy ich rozwiązywania konfliktów, komunikowania swoich potrzeb w relacji z drugim człowiekiem jak również nawiązywania i utrzymywania przyjaźni.

Psycholog  wraz z rodzicami  poszukuje rozwiązań, możliwych ścieżek diagnozy czynników leżących u podstaw trudności doświadczanych przez dziecko; sposobów na wspieranie uczniów w rozwoju; pomaga komunikować się z dzieckiem i z nauczycielami, wspiera również w rozwoju kompetencji wychowawczych.

Małgorzata Rymarz