Akcja „Kolorowe Kredki”

W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy zbiórkę niepotrzebnych, zużytych i zniszczonych kredek ołówkowych i świecowych. Ze względu na sytuację epidemiczną nie udało nam się wysłać zebranych przez uczniów przyborów, ale nie zapomnieliśmy o akcji.

W październiku członkowie Koła Wolontariatu posortowali, przygotowali pudełko do wysyłki i….. poszło. Fundacja, która prowadzi akcję, kredki ołówkowe odrestaurowuje i zawozi do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowychKredki świecowe przetapiane zostają na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.
Dzięki takim akcjom uczymy dzieci przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy.

Akcje trwa nadal, prosimy więc o dalsze zbieranie kredek, a sposób przekazania ogłosimy.