Światełko pamięci

1 listopada na grobach bliskich palimy znicze, przynosimy kwiaty. Na cmentarzu w Niegłowicach są groby , gdzie spoczywają osoby zasłużone dla mieszkańców Niegłowic i okolicy. Niektóre groby są często bezimienne, zapomniane, o których nikt nawet nie pamięta.

Tegoroczna akcja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Kola Wolontariatu  to „Światełko pamięci”- gest dobra wobec zmarłych. Celem akcji było zapalenie znicza, postawienia kwiatka na takich mogiłach. Pandemia nie przeszkodziła i nasi wolontariusze również nie zawiedli. To też podkreślenie znaczenia człowieczeństwa, refleksja nad sensem życia, kultywowanie wartości patriotycznych i szacunku do drugiego człowieka. Smutny cmentarz, chociaż przez jeden, dwa dni rozświetlony jest światełkiem pamięci. Pamiętajmy o tych nie tylko w od święta , ale zawsze wtedy, mamy chwilę czasu.