"Dumni z Polskości"

18 marca 2021 roku Zespół Szkół Społecznych otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w Ogólnopolskim Programie Aktywizacji Społeczeństwa Obywatelskiego, skierowanym do dzieci i młodzieży.

Dumni z Polski” to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć promuje nowoczesny patriotyzm oraz postawy proobywatelskie, buduje szacunek do takich wartości jak: równość, tolerancja czy troska o dobro wspólne.

W programie wzięli udział uczniowie klas 6 i 8 Naszej Szkoły w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Teams. Podczas zajęć, które odbyły się w lutym 2021 roku poznali odpowiedzi na pytania:

Jakie prawa i obowiązki ma obywatel?

Dlaczego warto angażować się w działalność pro bono?

Jak planować swoją przyszłość i karierę zawodową?

Czym jest dobro wspólne i jak pracować na jego rzecz?

Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle byli bardzo aktywni, dyskutowali na temat patriotyzmu, ekologii i tolerancji. Chętnie włączali się w zajęcia warsztatowe, rozwiązywali quizy wiedzy, oglądali filmy, wyszukiwali informacje w internecie.

Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie w zajęcia, a organizatorom za piękną lekcję współczesnego patriotyzmu.