Wybory do Samorządu uczniowskiego 2021/2022

Dnia 28 września 2021r. w auli naszej szkoły odbyła się Debata Przedwyborcza, podczas której kandydaci do Samorządu Uczniowskiego, mieli szansę zaprezentować siebie oraz swój program wyborczy przedstawicielom społeczności uczniowskiej, gronu pedagogicznemu oraz dyrekcji szkoły.

Przygotowane plakaty wyborcze zawisły na gazetce, by każdy uczeń mógł zapoznać się z pomysłami, zadaniami  i  przedsięwzięciami, które kandydaci zamierzają realizować  w roku szkolnym 2021/2022.

O funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ubiegali się: Karolina Wojnarska kl. VIII i Jan Topolski kl. VII  . Debata przebiegła bardzo sprawnie, kandydaci wspaniale zaprezentowali swoje programy i odpowiadali wyczerpująco na pytania zadawane przez swoich wyborców. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani: Lucyna Nocek, Monika Szczepanik i Barbara Młocek.

W środę 29 września 2021r.  odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego Społecznej Szkoły Podstawowej. Komisja skrutacyjna składająca się z przedstawicieli klas policzyła głosy w obecności opiekunów Samorządu.  Z uprawnionych do głosowania

58 uczniów klas IV – VIII głosowało 53, oddano 45 głosów ważnych i 8 nieważnych.

30 września zostały ogłoszone wszystkim uczniom szkoły oficjalne wyniki wyborów oraz wręczenie przez Panią Dyrektor Aktów Powołania na funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i zastępcy.

Miło nam poinformować, że nowy  Zarząd Samorządu Uczniowskiego to :

Przewodniczący:  Karolina  Wojnarska kl. VIII

Z-ca Przewodniczącego:  Jan  Topolski kl. VII

Nowo wybrane władze uczniów powołały do współpracy w Radzie SU:

Ritę Gondek – kl.VII          – skarbnik

Karolinę Bajorek – kl.VIII – sekretarz

Członkowie:

Karol Zych – kl.IV

Luiza Ulaszek i Sebastian Kołek – kl.V

Maja Trzaskoś – kl.VI

Igor Kałka – kl.VII

Wiktoria Szarek - kl.VIII

Zachęcając uczniów do pracy w Samorządzie Uczniowskim pokazujemy, że ich głos ma znaczenie i oddajemy możliwość aktywnego udziału w działalności szkoły. Uczestnictwo w wyborach do Samorządu Uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

Wszystkim chętnym do pracy w Samorządzie dziękujemy za przygotowanie kampanii oraz udział w wyborach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy, aby podejmowane działania na rzecz szkoły dały im wiele radości  i satysfakcji