Tydzień kolorów

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole od 18.10.2021 r. do 22.10.2021 r. trwał „TYDZIEŃ KOLORÓW”, czyli wesoła i tęczowa szkoła.

Głównym celem akcji było złagodzenie skutków działania stresu poprzez zabawę i integrację, a także zwiększenie świadomości uczniów w zakresie ich praw, możliwości i norm regulujących prawidłowe postawy oraz zachowania.

Poniedziałek był dniem, w którym dominował kolor czerwony –– symbolem zakochanych i symbolem pomocy potrzebującym. Osoby, które lubią kolor czerwony mają na ogół silny charakter, usposobienie do działania  i skłonność do rywalizacji. Wtorek przywitał nas barwą niebieską – to kolor natury: jego ciemne odcienie symbolizują zaufanie, inteligencję, jasne zaś czystość i pokój. W środę zrobiło się słonecznie, bo ubraliśmy się na żółto. Znaczenie tego koloru jest dość ciekawe, głównie dlatego, że jest nieco sprzeczne. Z jednej strony kolor żółty jest związany ze słońcem i kojarzy się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęściem, dobrym humorem i jest uważany za kolor energetyzujący. Z drugiej zaś strony, poprzez swoje powiązanie ze złotem i tym co materialne, bywa łączony z zazdrością, złością, zdradą i egoizmem, ale także z luksusem, bogactwem, władzą, obfitością, siłą i działaniem. Czwartek  kolor biały? Czemu nie.... Barwa ta kojarzona jest z czystym umysłem i kreatywnością, której członkom Samorządu Uczniowskiego nie brakuje - kolor aniołów i archaniołów.  Piątek wprowadził do naszej szkoły kolory zielony – kojarzony z narodzinami, życiem, siłą i energią. To kolor wiosny, płodności, wzrostu i dobrobytu, kolor młodości   i niewinności. Związany z leczeniem, uzdrawianiem i świeżością. Zieleń to również kolor nadziei, optymizmu i szczęścia. Najbardziej związany z ideą równowagi, spokoju i wyciszenia,  ale także z tym, co duchowe.

Tydzień Kolorów to nie tylko zabawa kolorami i w kolory, to także integracja uczniów, nauczycieli i gości. Tydzień Kolorów już za nami....

Dziękujemy za aktywne przyłączenie się do akcji nauczycielom i uczniom.

Ale na tym nie kończymy naszych akcji. Planujemy kolejne akcje.

Bądźcie  z nami i śledźcie stronę internetową naszej szkoły.