Dzień Gier Planszowych

Jednym z pomysłów uczniów i Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie Dnia Gier Planszowych, który obchodzimy 10 października.

Czytanie książek, oglądanie filmów czy granie w gry wideo jest rozrywką, ale  to właśnie „planszówki” pozwalają odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, jak również wzmacniają relację  z rodziną czy przyjaciółmi. Wspólne spędzanie czasu przy grach doskonale odrywa myśli  od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Gry planszowe to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne i tak dalej, a taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku.

Uczniowie naszej szkoły 26 października przynieśli swoje gry planszowe i podczas przerw spędzali wspólnie czas. W holu szkoły, w klasach doskonalili swoją wyobraźnię, przy tym świetnie się bawiąc. Było w czym wybierać: warcaby, bierki, memory, domino, szachy, gry edukacyjne, chińczyk, Wygibajtus, Pingwiny z Madagaskaru, Grzybki itp. Wystarczył przytulny kącik, koleżanki  koledzy, czy miła atmosfera, by ten dzień stał się radosny.

Dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Zachęcamy również rodziców do spędzania, właśnie w ten sposób, wolnych chwil ze swoimi dziećmi.