„ Światełko Pamięci”

Uroczystość Wszystkich Świętych kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych  z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.
Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, stawiając kwiaty, zapalając "płomyk nadziei". Na niegłowickim cmentarzu można odnaleźć również  groby , gdzie spoczywają osoby zasłużone dla mieszkańców Niegłowic i okolicy.
Tegoroczna akcja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Kola Wolontariatu  to „Światełko pamięci”- gest dobra wobec zmarłych.
29 listopada uczniowie pod opieką pani Lucyny Nocek udali się na cmentarz, by zapalić światełko pamięci tym, którzy dla lokalnej społeczności wnieśli wiele dobrego, dbali o kulturę, promowali tradycję, kultywowali obyczaje, krzewili wiarę, a nade wszystko byli godnymi obywatelami tej „małej ojczyzny”. To byli ludzie, dla których dobro i życie, zdrowie i szacunek, miłość i religia były najważniejsze. Wolontariusze odwiedzili grób: księdza Solarskiego, dyrektora Papciaka, p. Marii Litki i Pauliny Bragiel.  To też podkreślenie znaczenia człowieczeństwa, refleksja nad sensem życia, kultywowanie wartości patriotycznych i szacunku do drugiego człowieka. Smutny cmentarz, chociaż przez jeden, dwa dni rozświetlony jest światełkiem pamięci. Pamiętajmy o tych nie tylko w od święta , ale zawsze wtedy, mamy chwilę czasu.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten piękny gest człowieczeństwa.