0gólnopolska akcja - "Pola Nadziei"

Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  „Pola Nadziei”. W  październiku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla dzieci, dzięki której otrzymaliśmy cebulki żonkili. Przy pięknej listopadowej aurze,  uczniowie posadzili  blisko 100 cebulek żonkili na terenie zielonym przy naszej szkole.

Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Wiosną kwiaty zostaną ścięte i będą rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

6 października została założona Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która działa na terenie województwa podkarpackiego już od 15 lat. Sadzi się cebulki żonkili, ponieważ to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

Czekamy z niecierpliwością do wiosny na nasze kwiaty nadziei.