Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day), to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych obchodzone na całym świecie 21 listopada.

Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.  Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Jak powinniśmy obchodzić ten dzień?

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie.

W naszej szkole, z inicjatywy opiekunów i członków Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy 22 listopada. Obowiązującym tego dnia kolorem naszej garderoby był kolor żółty - symbol życzliwości. Przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli na ręce Pani Dyrektor podziękowania za okazywaną sympatię i piękny uśmiech, którym obdarza  wszystkich. Wolontariusze rozdawali pracownikom szkoły oraz uczniom plakietki, związane tematycznie ze świętem, chętni do wspólnej zabawy mogli wziąć udział w challenge-u życzliwości. W całej szkole panowała przyjemna atmosfera szacunku, serdeczności i sympatii, wszyscy obdarowywali się uśmiechem i dobrym słowem. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Szkolnego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Mamy nadzieję, że ten dzień jeszcze mocniej zintegruje naszą społeczność.

Opiekunowie SU i Koła Wolontariatu.