Makieta akademii pana Kleksa

Wspólnie z uczniami klasy 4 postanowiliśmy „zbudować” niesamowitą szkołę, do której uczęszczał niesforny uczeń Adaś Niezgódka.

Zapewne wszyscy domyślacie się, o jaki utwór chodzi….Oczywiście znaną akademię, w której profesorem był Ambroży Kleksa. Popularna powieść Jana Brzechwy o magicznej szkole i szalonym, wspaniałym nauczycielu powstała 75 lat temu, w latach 40-tych XX wieku.

Mimo upływu lat, „Akademia pana Kleksa” nadal budzi wśród wielu czytelników sympatię.

Jedną z lekcji języka polskiego jest opis budynku szkoły. Uczniowie klasy IV-tej pięknie odnaleźli fragmenty opisu akademii, jednak okazało się, że możemy być świetnymi budowniczymi i  projektantami takiej niezwykłej szkoły. Ustaliliśmy plan działania. Każdy pomysły wykonania był  kolorowy i niezwykły, jak sam założyciel i wykładowca akademii, czyli tęczowy pan Kleks. Wykorzystano pudełka, bibułę, plastelinę, farby, druciki, kawałki drewna. Zobaczcie, jakie fantastyczne makiety akademii udało nam się stworzyć.

Dziękuję moim zdolnym uczniom, Rodzicom za pomoc. Była to lekcja twórcza i na pewno zintegrowała nie tylko uczniów, ale również całą Rodzinkę Uśmiech