Zbiórka pieniężna dla Olgi

Fundacja Szlachetny Bohater to organizacja, która powstała z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy ludziom, którzy na co dzień borykają się
z problemami wychowania i leczenia niepełnosprawnych dzieci.

Poprzez liczne projekty edukacyjne, zbiórki pieniężne, eventy oraz działania prowadzone za pomocą sieci internetowej, każdego dnia stara się pomagać potrzebującym zgodnie hasłem  „Zostań bohaterem dla dziecka w potrzebie”

W naszej szkole „szlachetnych bohaterów” jest bardzo wielu. Przekonali się o tym wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, przeprowadzając zbiórkę pieniężną dla podopiecznej fundacji - Olgi.  To 2 –letnia dziewczynka, która jest chora na rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu 2. Terapia genowa, jedyna możliwość poprawy zdrowia kosztuje 9 mln zł.

Nasza społeczność szkolna dołożyła swoją cegiełkę, uzbieraliśmy 447 zł. Z wielką radością nasze wolontariuszki patrzyły na uczniów, którzy czekali, kiedy będą mogli wrzucić pieniążki do puszki. Po raz kolejny nasi podopieczni udowodnili, że mają Wielkie Serca czułe na potrzeby innych ludzi.