„Magiczne drzewo. Olbrzym” w lapbooku

Książka „Magiczne Drzewo. Olbrzym” to lektura, którą uczniowie klasy IV- tej czytali na lekcjach języka polskiego.

To nie jest zwykła lektura, którą trzeba przeczytać, tylko świat pełen przygód i niesamowitych zwrotów akcji.  Autorem książki jest Andrzej Maleszka.

Opowiada ona o przygodach czwórki przyjaciół. Główny bohater, Kuki, obdarzony zostaje nadludzką siłą. Musi on pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Pomagać mu będą Blubek (gracz komputerowy), Gabi (bardzo inteligentna dziewczynka) oraz gadający pies Budyń. Akcja rozgrywa się w różnych miejscach:  na pustyni, na plaży czy w mieście. Dzieci zawędrują nawet do dalekiej Azji. Będzie groźnie, będzie mrocznie, będzie tajemniczo. Książkę czyta się z zapartym tchem.

Lapbook to książeczka samodzielnie wykonana przez ucznia poświęcona wybranemu tematowi. Pozwala ona usystematyzować i utrwalić wiedzę. To od ucznia zależy, z jakich materiałów ją wykona. Im większą pomysłowością dziecko się wykaże, tym ciekawszy wyjdzie lapbook.

Taka forma utrwalenia wiadomości z lektury szybko przypadła czwartoklasistom do gustu i zaczarowali lekturę  A. Maleszko w lapbooki.  Wszyscy świetnie się bawili, tworząc skrytki, kieszonki, krzyżówki i odkrywając przy tym przygody głównych bohaterów.

Polecamy serię "Magiczne drzewo" każdemu, kto chce się przenieść w świat fantasy...

Jeszcze jednych lapbooków nie skończyli, a już wszyscy pytali, kiedy będziemy robić następne. To chyba najlepsza recenzja dla tej przyjemnej metody pracy na lekcji.