Klasa I realizuje projekt edukacyjny „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”

Uczniowie klasy I rozpoczęli realizację projektu : „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką.

Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcą dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika. W dniu dzisiejszym zastanawialiśmy się, Czy znajomość matematyki jest potrzebna w kuchni ?

I okazuje się, że tak, bardzo jest potrzebna podczas przygotowywania posiłków,  do ważenia oraz do sprawdzania objętości . Do  ważeniem różnych produktów spożywczych ( mąka, cukier, masło). Oraz do sprawdzanie ilości płynu, np. woda - litr, pół litra, 100 ml, jaką pojemność ma szklanka wody, a jaką łyżeczka.