Szkolenie z zakresu wędkarstwa metodą spławikową

09 kwietnia 2022 roku młodzież naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych, które odbyły się na stawie nr 3 we Wróblowej.

Zajęcia miały na celu przedstawienie młodym adeptom wędkowania zasad panujących podczas zawodów wędkarskich, a także przypomnienie zasad połowu metodą spławikową. Wyprawa rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych – dzieci zostały przywiezione na miejsce z kilku szkół powiatu jasielskiego. Zbiórka i zapisy zaplanowane zostały na godzinę 9:00, następnie odbyło się szkolenie  z zakresu: spławikowej metody połowu, ogólny zarys zasad wędkowania, podstawowych informacji na temat zawodów wędkarskich. Przepisy przypomniał wszystkim pan Andrzej Dziuba. Od godziny 10:00 do 13:00 odbyły się  zawody spławikowe dla dzieci.

Oto wyniki:

I miejsce: Łukasz Radoń – Szkoła Podstawowa w Szebniach;

II miejsce: Amelia Żygłowicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle;

III miejsce: Śnieżek Karol – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle;

Po zawodach odbyło się oficjalne wręczenie nagród, podsumowanie spotkania oraz biesiada przy ognisku. Najserdeczniejsze podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych warsztatów. Przede wszystkim podziękowania składamy na ręce pana Prezesa firmy MEUS. Pomimo niskiej temperatury spotkanie cieszyło się dużą frekwencją, czego dowodem jest uczestnictwo 42 młodych wędkarzy. Każdy otrzymał od Prezesa Koła nr 1 w Jaśle pana Piotra Myśliwca pamiątkowy dyplom, szkoleniowy zestaw wędkarski oraz słodycze.