Finał Kampanii ”Pola Nadziei” 2021/22

Kampania Pola Nadziei to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W ten sposób chcą oni zaznaczyć akt solidarności z ludźmi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla chorych i cierpiących.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole po raz pierwszy włączyło się do kampanii wspierającej Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jesienią nasi wolontariusze zasadzili cebulki żonkili na rabatce przed budynkiem szkoły, wiosną, kiedy kwiaty zakwitły zostały zerwane, a nasze uczennice zajęły się ich rozprowadzaniem. Zebrane fundusze w kwocie 475 zł zasiliły konto fundacji i zostały przeznaczone na pomoc chorym dzieciom. Dlaczego żonkil? Bo to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach za udział w akcji. Dzięki takim inicjatywom rośnie wrażliwość naszych podopiecznych na potrzeby pokrzywdzonych i potrzebujących wsparcia.