Bohaterowie "W pustyni i w puszczy " oczyma młodych aktorów klasy V

"W pustyni i w puszczy", jedyna powieść Henryka Sienkiewicza dla młodzieży, będąca późnym owocem jego afrykańskiej podróży. Jest to nie tylko fantastyczna powieść przygodowa, ale piękna podróż po dzikiej i nieodkrytej Afryce, pełnej malowniczych pejzaży.

Uczniowie klasy piątej, na lekcji języka polskiego, pod opieką p.Barbary Młocek wcielili się w role bohaterów powieści sienkiewiczowskiej, przybliżyli kolegom, koleżankom swoje losy książkowe i zaprezentowali wspaniale stroje, które w te zimne listopadowe dni przyniosły nam trochę słońca. Dzięki strojom,rekwizytom i scenerii afrykańskiej puszczy przenieśliśmy się choć trochę do Afryki. Młodzi aktorzy, pomimo tremy wykazali się znajomości treści utworu, odwagą sceniczną. Gorąco dziękuję za zaangażowanie Uczniów klasy V i nieocenioną pomoc Ich Rodziców przy realizacji przedsięwzięcia.