Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki o Zdrowiu „ Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

W dniu dzisiejszym już po raz piąty Społeczne Przedszkole w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle gościło w swoich progach małych artystów z lokalnych przedszkoli.
Celem przeglądu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wyrabianie wrażliwości muzycznej oraz promowanie i popularyzacja piosenki dziecięcej o tematyce zdrowotnej. Przybyłych gości przywitała dyrektor Społecznego Przedszkola pani Aneta Banaś. Następnie głos zabrała pani Karolina Panek dietetyk gabinetu dietetycznego Bonne Sante w Jaśle, która opowiedziała dzieciom o walorach zdrowotnych buraków ćwikłowych ponieważ właśnie 24 listopada przypada święto tego warzywa. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zaproszeni goście przeczytali utwór Jana Brzechwy „ Ćwikła”, po którym przeszliśmy do najważniejszej części przeglądu. Dzieci odważnie śpiewały tańczyły i prezentowały swoje umiejętności sceniczne za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie naszego zaproszenia i wspaniałą zabawę.Czekamy na Was w przyszłym roku. Do zobaczenia.