Ferie w naszym przedszkolu

W poniedziałek podczas zajęć dzieci poznały piosenkę pt. "I'm a little snowman", a następnie tworzyły bałwanka z samodzielnie pokolorowanych i wyciętych jego części. Co więcej, doskonale bawiły się podczas rzucania w siebie śnieżkami z papieru! Na zakończenie nauczyły się układu do utworu pt. "Jadą w saniach dzieci".

We wtorek obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu, poczęstowały się „małym co nieco” i wspólnie wykonały portret Naszego przyjaciela. W środę w naszym przedszkolu odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dzieci poznawały symbole olimpijskie i dyscypliny sportu. Ćwiczenia sprawnościowe obejmowały naśladownictwo zimowych konkurencji sportowych. Kolorowanki i zadania na spostrzegawczość tematycznie związane z symbolami Igrzysk, sportami i porą roku. 19 stycznia, przedszkolaki świętowały Dzień Popcornu. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna kinowa przekąska. Miały również okazję spróbować popcornu oraz innych smakołyków, które powstają z kukurydzy. Nie obyło się bez zdrowej rywalizacji sportowej, eksperymentów, tańców, gier i zabaw oraz wykonania pracy plastycznej. Zajęcia były ciekawe i pełne wrażeń. 20 stycznia przedszkolaki wzięły udział w zajęciach o pingwinach. Dzieci dowiedziały się, gdzie występują i jak wygląda życie tych ptaków- nielotów. Podczas zajęć wykonały pracę plastyczną oraz miały możliwość pobawić się sztucznym śniegiem. Wspaniałą atrakcją okazała się fotobudka, dzięki której każdy mógł na chwilę zamienić się w małego pingwinka.Słodkim podsumowaniem zajęć było przygotowanie pysznych gofrów według własnego pomysłu.