Udział w Radzie Seniorów

W dniu 1 marca uczniowie realizujący projekt w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Orlenem: Luiza Ulaszek i Sebastian Kołek, udali się na sesję Rady Seniorów w Jaśle, w której uczestniczył także Pan Burmistrz Ryszard Pabian.

Podczas tego ważnego wydarzenia, nasi uczniowie wystąpili przed zebranymi, przedstawiając rezultaty swojej dotychczasowej pracy. Opowiedzieli Radnym o wizycie na Uniwersytecie III Wieku, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Jaśle, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz o zorganizowanym Kolędowaniu z Babcią i Dziadkiem. Uczniowie omówili także wyniki ankiety, którą przeprowadzili wśród jasielskich seniorów. Ligowicze mogli przekonać się, jak funkcjonuje i jakie kompetencje posiada Rada Seniorów. Ta niecodzienna lekcja na pewno zostanie w naszej pamięci.