Adrian Marchewka – wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

15 września br. w Muzeum Miasta Łodzi, w Sali Lustrzanej uczeń naszej szkoły, Adrian Marchewka odebrał dyplom oraz nagrodę z rąk Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu do spraw rozwoju i umiędzynarodowienia edukacji i nauki dr. Tomasza Rzymkowskiego oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr. Pawła Pietrzyka w II edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Nagrodzonym i wyróżnionym towarzyszyli dyrektorzy Archiwów Państwowych, rodzice, nauczyciele i najbliższa rodzina. Wszyscy uczestnicy w tym dniu zwiedzili również Oceanarium, Muzeum Miasta Łodzi. Po gali uczestnicy zostali zaproszeni na obiad.
Spośród blisko 250 nadesłanych praca Kapituła Konkursu, złożona z przedstawicieli Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, wyłoniła 3 laureatów, 12 wyróżnionych oraz 1 nagrodę specjalną. Przy ocenie prac liczyła się inwencja twórcza, wykorzystane materiały archiwalne oraz liczba odnalezionych pokoleń.
Cieszymy, że również w naszej szkole uczniowie są kreatywni, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, łączą tradycje międzypokoleniowe, uczą się historii swojej rodziny, kraju, społeczności lokalnej.
Jest to wyróżnienie dla naszej szkoły i ogromny sukces Adriana. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w różnych dziedzinach.