Pasowanie na czytelnika

20 grudnia br. odbyło się w naszej bibliotece szkolnej ,,Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I".

Dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Wzięły również udział w małym quizie, gdzie wykazały się dużą znajomością baśni, bajek i wierszy.
Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez najmłodszych czytelników, po czym pani bibliotekarka pasowała każdego Wielką Encyklipedią na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek ", w skład której wchodzą: książka J.Bednarek pt."Wnuczka antykwariusza oraz broszura dla rodziców:
"Kochasz?Czytaj razem z dzieckiem ". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcanie ich do regularnego czytania.