"Słoneczny, upalny dzień 1 września 2015 roku"

Rok szkolny 2015/2016 powitał uczniów ZSS im A. Mickiewicza w Jaśle piękną, słoneczną pogodą. We wtorkowy poranek społeczność szkolna zebrała się przed budynkiem szkoły i wszyscy wraz z pocztem sztandarowym udali się do kościoła.

Mszę św. odprawił ksiądz proboszcz Leszek Saczek, a dalsze uroczystości odbyły się w auli szkoły, gdzie przemawiała nowa pani dyrektor Marta Baran oraz pani prezes Zofia Bemben, która złożyła na ręce byłej pani dyrektor Teresy Ciejki kwiaty wraz z podziękowaniami za 7-letnią pracę na rzecz naszej szkoły. Gwiazdami, a właściwie gwiazdeczkami, dzisiejszego dnia byli uczniowie klasy pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Jaśle, którzy prezentowali swoje nowe mundurki szkolne z logo szkoły. Na zachętę otrzymali tuby wypełnione słodyczami, by osłodzić im ten rozpoczynający się dla nich nowy etap życia, czyli czas nauki szkolnej. Równie pięknie w nowych strojach prezentował się poczet sztandarowy składający się z gimnazjalistów z klasy II i III. Ponieważ temperatura przekraczała 30 stopni, lato nie dało o sobie zapomnieć. Uczniowie zatem wybiegli prędko z budynku szkoły, by korzystać z ostatnich chwil beztroski oraz letniej pogody.