Giełda Genialnych Pomysłów

Uczestnicy projektu Giełda Genialnych Pomysłów, cały czas realizują zadania. Odwiedzili szereg ciekawych miejsc, przeprowadzali wywiady, przyglądali się pracy, obserwowali , organizowali zajęcia w klasach.

Byliśmy w Starostwie Powiatowym w Jaśle, Miejskiej Bibliotece Publicznej, czytelni, u weterynarza Vet – Center, Salonie Pielęgnacji Zwierząt, Straży Miejskiej. Obserwowaliśmy zajęcia, prowadzone przez pana Zbigniewa Koznera ( właściciela psów), który pracuje w ramach zajęć z dogoterapii. W klasie VI powstał plakat o chorobach przenoszonych przez psy i koty, a w klasie VII piękne prezentacje o tych wspaniałych zwierzętach.
W ramach zajęć TIK „ z komputerem za pan brat”, z różnymi poradami od informatyka i naszego mentora stworzyliśmy w Canvie przewodnik dla właścicieli psów i kotów oraz kosztorys utrzymania czworonoga.
Najciekawszym przedsięwzięciem okazało się przygotowanie konkursu ,,oswoiłeś mnie i jesteś za mnie odpowiedzialny”. Opracowaliśmy regulamin i ogłosiliśmy konkurs w trzech konkurencjach: plastycznej, fotograficznej i konstrukcji domu z klocków lego dla swojego pupila. Społeczność szkolna ( uczniowie klas I-VIII ) chętnie przyłączyła się do zabawy. Prace konkursowe zostały zaprezentowane w holu szkoły. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni i otrzymali nagrody.
Cieszymy się, że nasi uczniowie podejmują takie wyzwania konkursowe, angażują się, bo to świadczy o tym, że mamy pupile i potrafimy w każdej istocie żyjącej dostrzec zalety, jesteśmy odpowiedzialni i bardzo kochamy te nasze czworonogi.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom.
Fotorelacja poniżej
W imieniu grupy projektowej: Sebastian Kołek