Spotkanie z policjantem

Zaczęliśmy nowy rok szkolny, dlatego dzisiejszego dnia, czyli 9 września 2015 roku, zawitali w naszej szkole panowie policjanci.

Przeprowadzili w poszczególnych klasach pogadanki na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem, zadawali mnóstwo pytań. Najbardziej interesował ich pistolet i legitymacja policyjna. Pojawiły się również pytania bardziej związane z tematem, jak choćby: co grozi uczniowi, gdy zapomni karty rowerowej, a zostanie zatrzymany do kontroli. Uczniowie zostali pouczeni, jak należy zachować się na ulicy, co zrobić w sytuacji przemocy w Internecie, czy nękania. Spotkanie to na pewno uświadomi dzieciom i młodzieży, że wszyscy musimy dbać o nasze bezpieczeństwo.