Inauguracja IV edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem

Dnia 21 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i Panią Dyrektor uczestniczyli  w uroczystym otwarciu Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem, które odbyło się w Jasielskim Domu Kultury.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Jasła, reprezentanci Grupy LOTOS, uczniowie realizujący projekty naukowo – badawcze, nauczyciele - Opiekunowie Ligi, dyrektorzy szkół i przedszkoli, eksperci oceniający projekty uczniowskie, rodzice, media lokalne. Program ten polega na realizacji projektów naukowo – badawczych, niosąc wiele korzyści edukacyjnych: oferuje atrakcyjną i twórczą metodę nauczania, rozwija indywidualne zdolności uczniów, uczy dzieci i młodzież współdziałania w grupie, włącza w proces edukacji podmioty pozaszkolne. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane będą 4 takie projekty.

Konferencja połączona była z IV edycją Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach i pokazach przygotowanych przez organizatorów. Można było m.in. wziąć udział w lodowych eksperymentach, obserwować niebo w astronomicznej kopule oraz słońce przez teleskop, poznać tajemnice druku 3D, wziąć udział w grach logicznych, zobaczyć się w lustrze Frankensteina oraz obejrzeć wystawę fal elektromagnetycznych. Na zakończenie imprezy ligowicze obejrzeli film 3D o Układzie Słonecznym.