II Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Adama Mickiewicza

Już po raz kolejny Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle gościł utalentowanych gimnazjalistów z województwa podkarpackiego na konkursie recytacji poezji patrona naszej szkoły.

II Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Adama Mickiewicza odbył się w poniedziałek 18 grudnia 2017 roku w auli naszej szkoły. Trzecioklasiści byli bardzo dobrze przygotowani, wysłuchaliśmy znakomitych interpretacji kilku najsłynniejszych dzieł naszego wieszcza narodowego tj. "Romantyczność", "Świtezianka", "Niepewność", a z narodowej epopei przypomniano nam: Inwokację, koncert Jankiela, grzybobranie. Wszyscy zebrani byli urzeczeni niektórymi występami, ich wykonania są dowodem na to, że mamy bardzo utalentowaną młodzież. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!

Sabina Bogacz