Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / "Nie lej wody"

"Nie lej wody"

Woda jest źródłem wszelkiego życia na Ziemi. Wiemy, że jej zasoby są niewystarczające. Docierają do nas informacje o krajach, w których brak wody pitnej powoduje groźne choroby lub śmierć. W codziennym życiu rzadko zastanawiamy się nad problemem dostępności, ilości i jakości wody.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle była organizatorem VI miejskiego konkursu ekologiczno - plastycznego „Nie lej wody”. Konkurs został zorganizowany w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem i jego problemami, uświadamianie, że woda jest środowiskiem życia wielu organizmów, uświadamianie znaczenia wody dla życia na Ziemi. Uczniowie klasy II: Milena Faryj, Maja Trzaskoś, Emilia Myśliwiec, Piotr Kąkol, Wiktor Woźniak i Kacper Szarek wzięli w nim udział. Do konkursu zakwalifikowało się trzy prace. Milena Faryj zdobyła III miejsce w kategorii klas I – III. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Za udział w konkursie Emilia Myśliwiec i Piotr Kąkol otrzymali dyplomy i książki. Opiekunkami konkursu były panie: Agnieszka Dziadosz i Justyna Leśniak.