Lekcja biblioteczno- muzealna.

Dnia 28 stycznia 2018 r. uczniowie kl. 6 Szkoły naszej szkoły pod opieką pań: Elżbiety Kicilińskiej i Barbary Młocek  odwiedzili naszą Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Regionalne w Jaśle.

Celem naszego wyjazdu było uczestnictwo w lekcji bibliotecznej i zapoznanie z  obyczajami, zwyczajami wielkanocnymi w naszym regionie. W bibliotece młodzież uczestniczyła  w lekcji bibliotecznej pt. „Co to jest plotka i jakie może przynieść szkody?”. Następnie grupa zwiedziła miejsca znajdujące się w Jasielskim Domu Kultury: czytelnię, salę informacyjną  oraz wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawę jasielskich artystów –malarzy. Na zakończenie młodzież otrzymała  zakładki do książek. Następnie udaliśmy się na gorący posiłek, bo mróz tego dnia szczypał w nosy i uszy. Z „pełnym brzuszkiem”, ale z uśmiechem na twarzy i chłonni wiedzy dotarliśmy do Muzeum Regionalnego, gdzie czekał na nas pan dyrektor Mariusz Światek. Uczniowie zobaczyli prezentację na temat zwyczajów i obyczajów wielkanocnych w naszym regionie. Mogli również podziwiać palmy i pisanki zdobione różnymi technikami. Około 14.00 wróciliśmy do szkoły.

Warsztaty w bibliotece uświadomiły nam, jakie konsekwencje niesie plotka i czy warto być „ plotkarzem”, a zajęcia w muzeum to piękna i bogata kultura naszego regionu, o którą należy dbać i kultywować.