Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci

Uczennice klasy II: Milena Faryj i Maja Trzaskoś wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Straż Miejską w Jaśle oraz Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle pt. ''Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci".

Celem konkursu było podnoszenie wiedzy na temat ekologii wśród dzieci. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I- III szkół podstawowych z terenu miasta Jasła. Polegał on na stworzeniu pracy plastycznej w formie plakatu na temat szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych. Na konkurs wpłynęły 73 prace z 7 placówek.Dnia 15 marca br. odbyła się uroczysta Gala Konkursowa podsumowująca akcję oraz ogłoszenie listy laureatów. Milena Faryj zdobyła I miejsce, a Maja Trzaskoś III w kategorii klas II. Serdecznie gratulujemy! Opiekunką konkursu była pani Justyna Leśniak. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć spektakl ekologiczny ''Kolory miasta" wystawiony przez Teatr Kultureska z Krakowa.