"PANI WIOSNA czyta dzieciom"

W dniu równonocy wiosennej, czyli 20 marca 2018 roku, uczestniczki Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM zorganizowały lekcję biblioteczną pod hasłem: "PANI WIOSNA czyta dzieciom". Był to niezwykły happening, na który zostali zaproszeni uczniowie klas I-III SSP w Jaśle.

Na początek uczennice klasy VII wytłumaczyły młodszym kolegom, czym jest równonoc wiosenna. Najważniejszym punktem zajęć było czytanie wierszy o wiośnie. Największą atrakcją był konkurs wiedzy o wiośnie. Polegał na tym, że karteczki z pytaniami ukryte były w nadmuchanych balonikach. Dzieci musiały przekuć baloniki, a potem rozwiązać zagadkę. Na zakończenie wszyscy wspólnie dekorowali Panią Wiosnę, by na koniec odbyć pochód z nią po szkole, a wszystko to przy wtórze pięknej muzyki - "Wiosny" Vivaldiego. Za zaangażowanie uczniowie otrzymali słodkości.
Była to wyjątkowa lekcja biblioteczna, pełna wrażeń, kolorów i miłej wiosennej atmosfery.

Sabina Bogacz