Dzień ziemi w Adasiowym Przedszkolu

Przedszkolaki jak co roku pamiętały o święcie naszej planety Ziemi. Spotkały się w auli szkolnej żeby razem świętować , lecz to co tam zastały bardzo ich zasmuciło.

W Sali porozrzucane były papiery butelki , folie, puszki i inne śmieci. Dzieci przypomniały sobie jak należy prawidłowo segregować odpady i szybciutko uprzątnęły salę. Potem obejrzały film edukacyjny „W świecie ekologii” z którego dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę żeby była wspaniałym domem dla każdego. Następnie przedszkolaki rozwiązywały quiz i za prawidłową odpowiedź mogły rozwinąć promień słoneczka. Motylki i Tygryski znały odpowiedzi na wszystkie pytania i szybciutko na podłodze powstało duże uśmiechnięte słońce, które zatańczyło z dziećmi w czasie śpiewania hymnu „Eko strażnicy”. Przedostatnim punktem zabawy było rozdanie nagród  i dyplomów dzieciom, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie „ Daj śmieciom drugie życie”.  Ostatnim punktem świętowania było wspólne sadzenie bratków w ogrodzie przedszkolnym .