„Siedlisko Janczar” Pstrągowa

15 czerwca dzieci z Adasiowego Przedszkola wybrały się razem z nauczycielami i rodzicami do Siedliska Janczar w Pstrągowej, gdzie wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarna do chleba” połączonych z pokazem tradycyjnego wypieku chleba. Każdy przedszkolak mógł spróbować zmielić ziarno w żarnach oraz poobserwować jak wyrabia się ciasto na chleb.

Kiedy ciasto było już gotowe, dzieci ubrane w fartuszki, otrzymały porcję ciasta i po wyrobieniu go formowały swój chlebek, który ozdobiły nasionami. Tak przygotowane chlebki zostały wsadzone do pieca. W tym czasie dzieci wzięły udział w przejażdżce bryczkami, podczas której mogły podziwiać piękne widoki i obserwować przyrodę.

Kolejną częścią programu była indywidualna przejażdżka konna na maneżu. Było to niesamowite przeżycie i nie lada atrakcja dla naszych przedszkolaków. Po aktywnie spędzonym czasie nasi Milusińscy posilili się smacznym obiadkiem, po którym udali się na plac zabaw aby pobawić się i poczekać na chleb.

Kiedy chlebki były już gotowe, wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, a w autokarze unosił się piękny zapach świeżo upieczonego chleba.