Owocowo- warzywny tydzień w grupie Motylków

Jesień przynosi ze sobą mnóstwo skarbów i to jakich skarbów! Kosze zdrowych, pachnących owoców i warzyw poszły w ruch.

Dzieci dowiedziały się o tym, że trzeba jeść owocei warzywa, ponieważ zawierają w sobie ogromną ilość witamin. W tym czasie przedszkolaki poznawały ich wartości odżywcze, uczestniczyły także w wielu zabawach dydaktycznych, których tematem przewodnim były owoce i warzywa. Zadania dotyczyły rozwiązywania zagadek obrazkowych, odgadywania nazw owoców i warzyw po dotyku, węchu i smaku. Na koniec tygodnia wszystkie dzieci zamieniły się w kucharzy, którzy w fartuszkach i czepkach przygotowali sałatkę owocową. Po zmaganiach przedszkolaków nadszedł czas na wielką degustację owocowego przysmaku.

Katarzyna Spólnik