Spotkanie z ratownikiem medycznym

16.10.2018r. w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego pana Rafała Berkowicza- tatę Fabianka z grupy Motylki.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strój ratownika, w którym pracuje na co dzień oraz zobaczyć co mieści się w karetce. Pan ratownik pokazał przedszkolakom niezbędny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami pomocy poszkodowanemu.  Największą radość sprawiła dzieciom możliwość zobaczenia z bliska karetki pogotowia ratunkowego. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dla wszystkich przedszkolaków była to bardzo cenna lekcja, za którą dziękujemy panu Rafałowi.

Katarzyna Spólnik