Jestem bezpieczny na drodze- spotkanie ze Strażą Miejską

17. 10. 2018r. grupę Motylki i Tygryski odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej z Jasła. Tematem spotkania było przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnienie dzieciom, jak należy bezpiecznie poruszać się na przejściu dla pieszych    z sygnalizatorem i bez sygnalizatora.

Dużą atrakcją dla przedszkolaków była mata przedstawiającej ulicę pasami i sygnalizacją świetlną. Największym zainteresowaniem cieszyły się Autochodziki, w których dzieci mogły poruszać się po drodze. Dzieci świetnie się bawiły, zmieniając się rolami – raz były kierowcami, innym razem przechodniami. Nad wszystkimi sytuacjami drogowymi czuwał nasz gość. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariuszki kolorowanki przypominające o tym,  jak bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Katarzyna Spólnik