Zwiedzamy piekarnię

18 października 2018r. przedszkolaki z grupy Motylki i Tygryski udały się do piekarni Trafunek w Dębowcu.

Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Pracownik piekarni opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie ,,wiosła” do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie bułeczki przygotowane specjalnie dla nich.

Anna Dziedzic

Katarzyna Spólnik